Uudised

TERE, KOOL! Kuidas toetada last tema koolitee alguses?  

Andra Nõlvak, 1. september 2020 10:12
Foto: Andrea Piacquadio / Pexels

Septembrikuu ongi käes! Esimest korda alustab tänavu kooliteed 14 200 õpilast. Kuidas oma last sel teel toetada ja kohanemisele kaasa aidata? Vanem saab palju ära teha, et uus algus oleks kõigi jaoks võimalikult valutu.

Pereterapeut Meelike Saarna sõnul on head suhted kodus ning tekkinud pingete maandamine lähisuhteid hoidval viisil oluline eeldus lapse toimetulekuks koolis. „Tasub meeles pidada, et etteheited, kurjad sõnad ja muud sellised käitumisviisid hoiavad meid ärritatuse seisundis päris pikalt. Näiteks kui laps lahkub hommikul kodust olukorras, kus ta sai riielda või kuulis pealt vanemate konflikti, halvendab see otseselt tema mõtlemisvõimet veel keskpäevalgi,” sõnab Saarna.

Paljudel lastel eelneb esimesse klassi minekule eelkool. Kui seal kogetu on positiivne, on kooliminekumuutuste pinge pereterapeudi sõnul väiksem ning harjumine hõlpsam. „Tore, kui lapsel on kooli alustades nõutaval tasemel eelteadmisi, ent vähemalt sama oluline on lapse emotsionaalne valmidus kooliks. Liiane ärevus ja pinge takistavad otseselt nii uute suhete loomist kui ka õppimist.”

Samal teemal

24.08.2021
TERE, KOOL 5 nutikat nippi, kuidas kooliaastaks valmistudes kokku hoida
07.09.2020
Rajaleidja asjatundjad selgitavad: 3 nõuannet, mis aitavad lapsel iseseisvalt hakkama saada
02.09.2020
IGA KORD UUS TÕEND? Astmaatikud ja allergikud peavad koolis köha-nohu päritolu tõendama hakkama
01.09.2020
ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kuidas koroonavari mõjutab kooliaktusi?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee