Koolilaps

PLUSSID JA MIINUSED RITTA: kas osta lapsele nuti- või nuppudega telefon? 

Annaliisa Köss, 30. august 2021 13:07
Enne nutitelefoni soetamist tuleks lapsevanemal endalt küsida: kas ma olen valmis ja suuteline jälgima, kuidas laps seda kasutab?Foto: McKaela Lee / Unsplash
Nutitelefon on saanud meie igapäevaelu asendamatuks osaks, milleta elu enam hästi ette ei kujutagi. Samuti on kõikjal näha mudilasi, telefon näpus, sotsiaalmeedias aega veetmas või mõnd mängu mängimas. Kui tervislik taoline tegevus on ning millal võiks lapsele soetades eelistada hoopis nuppudega telefoni?

Küsimusele, kui vanalt võiks laps saada oma esimese nutitelefoni, vastab Tallinna Ülikooli pedagoogilise nõustamise dotsent Riin Seema, et vastus sellele ei ole mitte ainult numbriline, vaid hõlmab ka vanemaid ja nende käitumist. „Lisaks sellele, et küsida, kas ja millal võiks laps saada nuppudega telefoni või nutitelefoni, tuleks küsida, kas ja kuidas on vanemad valmis aitama lapsel kujundada tervislikke nutitelefoni harjumusi,“ arutleb Seema, et kõige olulisem on, kuivõrd on vanemad valmis reguleerima laste nutitelefonide kasutamist ning koos lastega reeglite seadmist ja nende järgimist.

Samal teemal

01.12.2021
Ekspert selgitab: kui sageli puhastada oma telefoni ja milline vahend on ekraanile ohutu
12.11.2021
Telefon kukkus vette? Häid soovitusi, kuidas veekahjustuse korral reageerida!
09.09.2020
Oled telefonist sõltuvuses? 10 lihtsat harjumust, mis aitavad sul selle küüsist vabaneda!