Enne nutitelefoni soetamist tuleks lapsevanemal endalt küsida: kas ma olen valmis ja suuteline jälgima, kuidas laps seda kasutab?Foto: McKaela Lee / Unsplash
Annaliisa Köss 30. august 2021 13:07
Nutitelefon on saanud meie igapäevaelu asendamatuks osaks, milleta elu enam hästi ette ei kujutagi. Samuti on kõikjal näha mudilasi, telefon näpus, sotsiaalmeedias aega veetmas või mõnd mängu mängimas. Kui tervislik taoline tegevus on ning millal võiks lapsele soetades eelistada hoopis nuppudega telefoni?

Nutitelefon on saanud meie igapäevaelu asendamatuks osaks, milleta elu enam hästi ette ei kujutagi. Samuti on kõikjal näha mudilasi, telefon näpus, sotsiaalmeedias aega veetmas või mõnd mängu mängimas. Kas ja kui tervislik taoline tegevus on ning kas ja millal võiks lapsele soetades eelistada hoopis nuppudega telefoni?

Küsimusele, kui vanalt võiks laps saada oma esimese nutitelefoni, vastab Tallinna Ülikooli pedagoogilise nõustamise dotsent Riin Seema, et vastus sellele ei ole mitte ainult numbriline, vaid hõlmab ka vanemaid ja nende käitumist.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad