„Kommipaberiavaja“Foto: Pressimaterjal
Toimetas Terttu Jazepov 3. märts 2021 12:01
Alates 1. märtsist saavad kõik Eesti lapsed panna oma loomingulisuse taas proovile Lottemaa suurel leiutamisvõistlusel, mille eesmärk on on sütitada lastes leiutamiskirge, loovust ja uuendusmeelsust.

Juba neljandat korda toimuv võistlus on tänaseks pannud leiutama rohkem kui 600 Eesti last. Lottemaa turundusjuhi Kaire Lergi sõnul on leiutamisvõistlus saanud aastatega Lottemaa toredaks ja populaarseks traditsiooniks. “Lastel on väga hea kujutlusvõime – tuleb vaid võtta julgus kokku ja endas seda külge avastada. Mul on ääretult hea meel, et igal aastal on meile esitatud niivõrd palju huvitavaid ja loomingulisi leiutisi, mis näitavad, et millegi erakordse leiutamiseks ei pea olema õppinud insener. Usun, et leiutamisvõistluse traditsioon jääb veel kauaks kestma.”

2017. aasta konkursi võitjaks osutus leiutis, mis muutis kommide söömise protsessi laste jaoks teadlikumaks („Kommipaberiavaja“, autorid Emili ja Mattias Kõonurm), 2018. aasta võidutöö mõõtis organismis rõõmu taset („Rõõmumeeter“, autorid Eleonora ja Gustav Juhkam) ja 2020. aastal pälvis esikoha leiutis, mis õpetas lapsi hoidma metsa ja loodust (“Päästa meie planeet”, autor Emili Matjušenko). Nagu on tavaks, ehitatakse ka sel aastal võidutöö kõigile külastajatele vaatamiseks ja uudistamiseks Lottemaal valmis.

Leiutisi saab esitada Lottemaa kodulehel kuni 21. märtsini ning kolme parima töö autorid saavad külastada koos perega Eesti pereatraktsioone ja lisaks sõita Pärnusse spaapuhkusele. Võistlusel tohivad osaleda kõik lapsed alates lasteaiast kuni 12. klassini, sealhulgas ka kutsekoolide õpilased ning huvikoolide ja huviringide lapsed. Leiutama võib asuda nii üksi kui ka sõbraga ja appi on lubatud võtta juhendaja, kusjuures võistlusele lubatud tööde arv ei ole piiratud – esitada võib rohkem kui ühe leiutise.

Hiljemalt 31. märtsiks kuulutab žürii välja viis finalisti, kelle tööd lähevad avalikule hääletusele. Võidutöö ja kolm parimat leiutajat selguvad 15. aprillil.

Lisateavet konkursi ja selle tingimuste kohta ning näpunäiteid nii leiutajale kui juhendajale leiab Lottemaa kodulehelt.