Uudised

Juhtivkoolitajad annavad nõu: kuidas kodukontoris laste ja isikliku elu kõrvalt efektiivselt tööd teha 

Toimetas Terttu Jazepov, 7. mai 2021 11:32
Foto: Erakogu

Maret Pajo ja Maarja Kaseväli on ettevõtlikud noored naised, kes tegelevad juhtimisalaste koolitustegaja tegutsevad juba aastaid kodukontoris. Aja jooksul on neil tekkinud ka häid nippe, kuidas lastekõrvalt ja igas olukorras kodukontoris efektiivselt hakkama saada ning eelkõige töö- ja eraelu lahus hoida.

Maret Pajo (36) ja Maarja Kaseväli (32) treenivad inimesi paremateks juhtideks nii enda kui ka oma meeskondade jaoks. Mõlemad naised on käinud ülikooliõpingute ajal Southwesterni suveprogrammiga USAs hariduslikke raamatuid müümas. Et olla programmis edukas, peab suutma ületada raskusi, mis pole kindlasti võõrad ka täna kodustes oludes õppijatele ja töötajatele: suutma töötada nii üksi kui ka teiste juuresolekul, nii ilusa kui ka halva ilmaga, nii hea kui ka halva tujuga ning olenevalt olukorrast nii köögilaua taga kui ka terrassipingil.

Maarja sõnul on kõige suurem kodukontori väljakutse kogu aeg tööl olemine, sealhulgas oskamatus õigel ajal tööpäev lõpetada ja pause pidada. „Inimestel, kellel ei ole kodus segajaid, on kalduvus töötada rohkem kui vaja ning kuna seda võidakse teha põhimõtteliselt ööpäev läbi, siis on suur oht läbipõlemiseks,“ soovitab ta panna paika konkreetne aeg tööpäeva alustamiseks ja lõpetamiseks ning lõunapausiks. „Et graafikust kinni pidada, võiks näiteks mõne tuttavaga kokku leppida lõunase jalutuskäigu toidu ostmiseks. Teised aitavad hoida järjepidevust, et me teeksime neid asju, mida tegema peaksime. Kindlasti ei tasuks planeerida, et ma istun hommikul maha ning õhtul tõusen püsti. Siis ei ole efektiivsus kunagi laes.“

Samal teemal

19.05.2021
Nihele ja vaheta asendeid – nii püsid istuva tööga terve!
31.03.2021
Hakkame tööle! 10 kasulikku näpunäidet praktilise kodukontori loomiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee