Andra Nõlvak 13. juuli 2022 13:04

Lapse sündides on meil kõigil lootus, et ükskõik, kas meie lapsest saab arst, õpetaja, jurist või kes iganes, et ta oleks edukas. Samal ajal kui vanemad teevad kõik, et oma laste unistusi toetada, võib rolli mängida ka nimevalik. EduBirdie.com on välja uurinud, milliseid nimesid geeniustele kõige rohkem pannakse, et saaksid juba sündimise hetkest oma lapse edule kaasa aidata!

Kõige levinumad poiste nimed edukate inimeste seas

EduBirdie.com vaatas mitmeid nimekirju, sealhulgas MENSA liikmeid, Nobeli preemia laureaate ja märkimisväärseid teadlasi. Sealt saadi nimekiri üle 900 inimesega, keda võib pidada geeniuseks.

Poiste nimedest juhib geeniuste nimistus nimi John. Nende seas on ka näiteks filosoof ja arst John Locke.

Poiste nimede TOP

1. John

2. Robert

3. William

4. James

5. Thomas

6. George, Richard, Charles, Carl

10. Paul Michael

Levinumaid tüdrukute nimed geeniuste seas

Kuigi nimekirjas olevaid naisi on tunduvalt vähem kui mehi, tulid sealtki välja mõned eriti tähelepanuväärsed nimed. Esikohal on nimi Marie. Tuntuim Marie on füüsik ja keemik Marie Curie, kes oli radioaktiivsuse valdkonnas pioneer. Ta oli esimene naine, kes võitis Nobeli preemia, esimene inimene ja ainus naine, kes võitnud auhinna kaks korda, ainus inimene kes võitis auhinna kahes teadusvaldkonnas ja esimene naine, kes sai Pariisi ülikooli professoriks.

Tüdrukute nimede TOP

1. Marie

2. Elizabeth

3. Ellen, Susan

4. Ada, Barbara, Irene, Jane, Nadia