Uudised

Väikelaps jäi Põhjakeskuse eskalaatori vahele kinni ja kaotas kaks sõrme (14)

Toimetas Keit Paju, 14. september 2021 16:51

Eskalaator. Pilt on illustreeriv.

Foto: KAAREL TIGAS

Rakveres asuvas Põhjakeskuse kaubanduskeskuses juhtus teisipäeva pärastlõunal raske õnnetus, kui väikelaps jäi eskalaatori vahele sõrmedega kinni.

Õnnetus juhtus teisipäeva pärastlõunal, tegemist oli ühe- kuni kaheaastase lapsega, kes sattus hätta eskalaatoril ning jäi sõrmedega liikuva trepi vahele kinni. Õnnetuse tagajärjel kaotas ta mitu sõrme.

Häirekeskuse pressiesindaja Keiu Virro rääkis Õhtulehele, et Põhjakeskusest saadi 12:48 kanti kolm kõnet, mis puudutasid aastavanuse väikelapse näppude eskalaatori vahele jäämist. Kuni kiirabi kohale jõudis, andis kohapeal nõu meedik.

Virro sõnul on väga tore, et inimesed juhtunud märkasid ja koheselt häirekeskusesse helistasid. „Selliste õnnetuste puhul on ülioluline, et inimesed koheselt reageeriks ja 112 helistaks,“ rõhutab ta.

PPA pressiesindaja Liisi Kriguli sõnul sai politsei sai täna kella 12.45 paiku väljakutse Rakvere Põhjakeskusesse, kus aastasel lapsel olid sõrmed eskalaatori vahele jäänud. „Laps toimetati kiirabiga Tallinna Lastehaiglasse. Lapse elu ei ole ohus,“ kinnitab ta. Politsei on alustanud juhtumi üksikasjade välja selgitamiseks kriminaalmenetlust.

Keskuse juhataja Tiiu Onga rääkis Delfile, et laps liikus eskalaatori suunas ja kukkus sellele kätega peale.

Eskalaator pidi iseenesest olema igati heas korras ning tehnilisest vaatevinklist ei tohiks sellega probleeme olla. „Ühel üüripinnal viibinud töötaja nägi seda olukorda pealt.“

Koheselt kutsuti lapsele ka kiirabi ning laps toimetati keskusest minema. Laps polnud keskuses teatavasti üksi, kuid pereliikmete täpsema asetsemise kohta ei soovinud Onga infot jagada, kuna tegemist on pere jaoks vägagi šokeeriva sündmusega.

„Tegemist on absoluutselt õnnetusjuhtumiga ja mul on siiralt kahju, et nii läks,“ märkis Onga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee