Koolilaps

Tallinna koolide distantsõpe aitas nakatumisnäitajaid allapoole viia. Koolijuht: laiem küsimus on, kas pidev kontaktõpe on üldse tulevikus vajalik (3)

Keit Paju, 16. november 2021 19:50

Distantsõpe: osadele õpilastele sobib see hulga rohkem kui kontaktõpe, teised jälle vajavad sotsialiseeruvamat keskkonda, tõdeb Pelgulinna gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur.

Foto: Aldo Luud

Teisipäeval kohtusid taas Tallinna linna- ja koolijuhid, et arutada õppekorraldust pealinna koolides ning vaadata otsa andmetele, et näha, kuidas distantsõpe epidemioloogilise olukorra paranemisele kaasa on aidanud. Koolid jätkavad enamikus distantsõpet rotatsioonipõhimõtte alusel ning otsustavad ise, milliseid klasse millal distantsõppenädalale saata. Pelgulinna gümnaasiumi direktori Tõnu Piiburi sõnul võiks aga arutada, kas distantsõpe või suurem iseseisva õppe maht võikski igapäevaseks õppevormiks jääda.

Et distantsõpe jätkub mingis mahus veel paar nädalat, otsustasid linna- ja koolijuhid juba eelmisel kohtumisel. Hajutamise plaani koostavad koolid individuaalselt, seda põhimõtte alusel, et ühte klassi kauemaks kui nädal distantsil ei hoita.

Samal teemal

12.10.2021
Halduskohus otsustas, et koole ei tohi distantsõppele suunata ilma terviseameti nõusolekuta
03.10.2021
VEEL NÄDAL KODUÕPET?! Kelle laps nutab klassikaaslaste järele, kes aga on rõõmus, kuna koroona tuli perre just koolist
15.08.2021
DISTANTSÕPE PRESSIB PEALE! „Kool ei tegele enam õppetöö, vaid meditsiiniliste küsimustega!“
23.07.2021
DISTANTSÕPE ERANDIKS? Koolijuht: „Viimased kaks aastat oli õpetaja nagu ori. Ülesandeid oli topelt, palka juurde ei saanud.“