Ohtuleht.ee 10. detsember 2021 09:43

„On alanud minu jaoks aasta kõige raskem aeg – jõulud. Miks raskeim? Sest kui raha on täpselt nii palju, et jagub elus püsimiseks, tilgub alati süda verd, kui laste jõuluunelmad purunevad,” ohkab 29aastane Kirke, kes kasvatab kolme last.

„Mul on kolm last ja ma kasvatan neid sisuliselt üksi. Kahjuks nagu väga paljud pered, läks ka meie pere katki, kui teinepool läks Soome tööle,“ sõnab ta. „Aga kui sul on maksta üksi üür, arved ja toit, tahad lastele lubada ühe huviringi, siis ega „ilusate“ asjade ostmiseks raha üle ei jää, olgu jõulud või mitte.“

Kommentaarid  (10)

üksikema laps 12. detsember 2021 23:58
Aga seda sa, kallis üksikema, oma lastele räägidki, et raha ei ole. Ja kui nad on mõistmiseks liiga pisikesed, on nad õnnelikud ka piparkoogi üle. Kui ei ole, siis hakka ise mõistlikuks lapsevanemaks, ära valeta oma lastele olukorra tõsiduse üle ja lase neil teie elu tegelikkusest aru saada. Minu emal polnud 70ndatel suurt midagi nääride ajal mulle kui koolieelikule kinkida - ometi ma ei mäleta, et minu näärirõõm oleks olnud olematu. Ma teadsin, et lood on nii, nagu need on. Ole hea ema ja ära püüa olla keegi teine. Mida arvavad teie kingitustest võõrad inimesed, on jumalast savi!
Teised on ikka targemad nõuandjad 10. detsember 2021 20:45
Iga kehvemal järjel oleva pere lugu on erinev ja kommenteerijatele mitte mõistetav. Laste asjad, millel natuke rohkem kvaliteeti, ongi kallid, ka mänguasjad ja raamatud. Kas just lapsed alati nõuavad, aga vähemalt väga soovivad. Omal ajal polnud midagi saada, olid probleemid, nüüd on, aga on majanduslikud raskused. Enne jõule võiks sellise pahatahtliku osatamise endale jätta. Ei ole kõigile jõulud alati rõõmsad. Aga praegu ongi kahjuks marketd ainult supersuurusega ja jõuludeks tühja-tähja pole ka mõtet kinkida.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS