Koolilaps

KUI OLED MAALT JA VAENE, PÜHI ELIITKOOLIST SUU PUHTAKS?! Gümnaasiumidirektor: „Kool ei lahenda õpilaste koduseid majanduslikke probleeme.“ (22)

Laura Saks, 16. jaanuar 2022 12:37

KOOLIAEG, OH, KOOLIAEG! Eliitkooli võib andekas noor küll sisse saada, kuid mida teha juhul, kui ta elab maal ja perel raha napib?

Foto: Kollaaž (2 x Aldo Luud, Tiit Tamme)

Ambitsioonikas laps tahab tulla maapiirkonnast linna parimasse gümnaasiumisse õppima ja saab ka sinna sisse. Mida aga edasi teha olukorras, kui vanematel napib raha? Praeguste energia- ja toiduhindade juures pole see ju mingi ime. Milline kool või kohalik omavalitsus tuleb andekale noorele appi?

Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer ütleb, et kool ei tegele õpilaste majutamisega. „Kool peab tegelema õpilaste õppimise ja õpetamisega. Kool ei saa lahendada vabatahtlikus gümnaasiumiastmes õpilaste koduseid suuremahulisi majanduslikke probleeme, mis on tekkinud seoses elektri- ja gaasihinna tõusuga,“ räägib ta.

Samal teemal

12.11.2021
RIIGIEKSAMITE KOONDTULEMUSED: kus õpivad paremad, kus kehvemad õpilased?
12.10.2021
RAHATARKUS LEVIGU NAGU VIIRUS! Kuidas saavad noori harida õpetajad, kel endalgi näpud põhjas? Mida peaksid tegema lapsevanemad?
24.08.2021
HEAD AEGA, KODUMAA! Välisülikoolidesse suunduvad noored said piraka rahasüsti. Mis neid võõrsile meelitab?
29.07.2021
NALJAD, KATSED, VIDEOD! Õpetajageeniga Joana: „Vahepeal mõtlen, et õpilastel on veidikene kopp ees, et ma kogu aeg skeemitan ja leiutan.“