Foto: TAIRO LUTTER
Andra Nõlvak 20. juuni 2022 17:27

Uus lapsepuhkuste süsteem näeb ette, et vanemal on iga lapse eest ette nähtud 10 päeva lapsepuhkust kuni lapse 14aastaseks saamiseni. Üht ema tabas palgapäeval aga halb üllatus – sotsiaalkindlustusamet maksab küll tasu, ent millises mahus?

„Ma rumal eeldasin, et siis maksab sotsiaalamet sulle ikka palka. Sain klapitada oma kahe lapse pealt 20 tööpäeva vabaks ühes kuus ja kui rahad saabusid, siis summa oli nii niru, et hakkasin alles uurima,“ meenutab naine. „Helistasin sotsiaalkindlustusametisse ja lugesin nüüd siis seadust ka. Tuleb välja, et riik pakub sellist vahvat lisahüve küll, et saad 10 päeva puhata, aga rahas kaotad korralikult!“ on ta pettunud. Sotsiaalkindlustusamet maksab 50 protsenti palgast ja lisaks läheb sellest maha ka tulumaks.

Kuidas näeb asja aga sotsiaalkindlustusamet? Kas tegemist on puuduliku kommunikatsiooni ja teavitustööga, et inimesed ei saa päris täpselt aru, kuidas see lapsepuhkusepäevade kasutamine ja tasustamine käib või ei loe inimesed tõesti lihtsalt seadust?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad