KOROONA MÕJUB HARIDUSELE KEHVASTI: Isegi need õpilased, kes tegid kõike üdini ausalt, kannatasid distantsõppe tõttu, rääkimata neist, kes leidsid pandeemiast mõnusa argumendi viilimiseks. Pildil gümnasist, kes annab koroonaproove.

Foto: Aldo Luud
Nils Niitra 20. juuni 2022 19:41

eKooli õppeinfosüsteemi andmetel kasvas koolidest puudumine sel õppeaastal võrreldes viimase koroonaeelse 2018/2019 õppeaastaga tervelt 39 protsenti, seejuures oli kasv esimestes klassides lausa 65 protsenti. Mõni kool kahtlustab, et omikron vallandas ka viirusliku laiskuse puhangu, ent koolidel pole isegi õigust kontrollida, kas laps päriselt haige oli.

Loomulikult ei taha põhikooli laste vanemad võsukeste koju jätmise asjaoludest oma nime all kõneleda. „Lastel oli võistlusreis Rootsi,“ räägib ühe Tallinna koolis käiva lapse isa. „Lapsed jõudsid Eestisse tagasi neli tundi plaanitust hiljem, ent ikkagi lõunasel ajal ja oli piisavalt aega, et järgmiseks koolipäevaks välja puhata. Aga kõik lapsed olid enda jutu järgi väsinud ja emad otsustasid kollektiivselt, et nende lapsed järgmisel päeva kooli ei lähe.“

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad