Uudised

Naisühendus: perekonna mõistet ei tohi "emast" ja "isast" ilma jätta! (46)

Õhtuleht.ee, 2. juuni 2017 13:46
Foto: Stanislav Moshkov
Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Naisühendus peab võrdõigusvoliniku ideed võtta perekonnaseadusest välja ema-isa mõisted otseseks rünnakuks meie ühiskonna alustalade vastu.

"On irooniline, et võrdõigusvolinik Liisa Pakosta tuli ema-isa mõiste kaotamise plaaniga välja lastekaitsepäeval. Vastavalt lastekaitseseadusele peab perekond toetama lapse arengut ja rahuldama lapse psühholoogilisi vajadusi. On selge, et samasoolised lapsevanemad seda võimaldada ei suuda," ütleb naisühenduse aseesinaine Kairet Remmak-Grassmann.

Samal teemal

"Uuringud näitavad, et traditsioonilisest perekonnast pärit lapsed on täiskasvanuks saades edukamad, parema psüühilise tervisega, majanduslikult kindlustatumad, tasakaalukamad ning õnnelikumad oma inimsuhete üle," lisab ta. Grassmanni sõnul on kahetsusväärne, et võrdõiguslikkuse sildi all tegeleb riiklik institutsioon ühiskonna alustalade lammutamisega.

"Sellised eksperimendid oma laste ja oma rahva tulevikuga on kuritegelikud. Kui Pakosta soovib peremudeli muutmise üle avalikku arutelu, siis meie arvame, et kooseluseaduse debatt ja avaliku arvamuse uuringud näitasid üheselt, mida rahvas homoabielust arvab," märgib ta.

"Perepoliitika debatt ühiskonnas peaks keskenduma hoopis sellele, kuidas kaitsta traditsioonilist peret ja kuidas luua tingimused, et Eestis oleks rohkem heal järjel lasterikkaid perekondi," ütleb Grassmann.

Samal teemal

24.10.2017
UUS TREND? Võrdõigusvolinik lahkab seksuaalset ahistamist muinasjutu abil
05.05.2017
Pakosta Repsist: tööandja peab vanematele tööks võrdsed võimalused andma
01.05.2017
GALERII | Piiranguteta tiitel: aasta emad rõõmustasid auhindade üle
01.05.2017
Pakosta tahab riigikogu töö asemel võrdsete õigustega tegeleda