Uudised

7 NÕUANNET: kuidas külmal ja pimedal ajal terve püsida 

Triin Raestik, 6. november 2019 16:46

Tahad külmal ja pimedal ajal viirused endast eemal hoida ning terve püsida? Lahendus on lihtne – hoolitse immuunsüsteemi eest. Vajalikke näpunäiteid jagab proviisor Krista Joonas.

Viirused võivad põhjustada nohu, kähedat kurku, palavikku, silmapõletikku, kõhulahtisust ja veel nii mõndagi terviseprobleemi. Kuna viirused levivad piisknakkusega, on nakatumine lihtne just siis, kui organismi kaitsemehhanism ehk immuunsüsteem on nõrk.Kui immuunsüsteem on tugev, jaksab organism tõbede tekitajatega ise võidelda ja haigused ei pääse liiga tegema.

Kuidas tugevdada?Immuunsüsteemi suurimad nõrgestajad on väsimus, vähene uni, liigne töötamine ja vale toitumine, samuti suitsetamine, liigne alkoholi tarbimine ja vähene treening. See tähendab, et piisavalt magades, sportides ja parasjagu puhates on meel märksa rõõmsam ning haigused ei hakka kergesti külge. Ent ainuüksi naerunäost ei piisa. Et keha jaksaks viirustega võidelda, peab organismis olema tallel piisav vitamiinide ja mineraalainete varu. Kõige mõistlikum on menüü hoolega läbi mõelda, sest tervislikult süües saad kätte enamiku vajalikest ainetest. Kui kehal siiski millestki vajaka jääb, võib abi otsida apteegist. Ent pea meeles: toidulisandid ei suuda kunagi asendada täisväärtuslikku toitu. Samas on need niiske, külma ja pimeda perioodi üle elamiseks täiesti omal kohal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee