Uudised

Hoidu diabeedist ehk Tervist saab parandada ka mänguliselt 

Liis Ilves, 29. aprill 2020 15:00
MURES MEIE TERVISE PÄRAST: «Ma ei taha lihtsalt passida ega vaadata, kuidas kõik minust mööda läheb – tahan maailmale võimalikult palju positiivset mõju avaldada. See tahe on mul väga tugevalt sees,» ütleb Lauri.
«Olen oma hingeasjaks võtnud rahvatervise ja otsin aina lahendusi, kuidas motiveerida meid tegema targemaid elustiilivalikuid,» ütleb näitleja Lauri Mäesepp. Tundub, et tänaseks on õige suhkrutükk leitud.

Umbes aasta tagasi alustas suure südamega näitleja Lauri Mäesepp (27) aktiivset võitlust diabeediga. Nimelt käivitas ta projekti «DTurn», mille eesmärk oli peatada teist tüüpi diabeedi levik. Projekti raames toimus hulgaliselt elanikkonna koolitusi, kus jagati infot ja nõuandeid elustiilidiabeedi peatamiseks. Valmis sai disainitud ka mobiilirakendus, mis aitaks luua aktiivseid liikumis- ja toitumisharjumusi. Äpp aga avalikkuseni ei jõudnudki, sest Lauri otsustas probleemile pisut teisiti läheneda ja selle sügavamalt ette võtta.
«Projektil läks väga hästi, aga mingil hetkel sain aru, et selle asja juures ei ole suhkrutükki. Nii jõudsingi järgmise vormini, mis on palju inspireerivam,» avab Lauri oma uue projekti ideed.